Bizmak Otomasyon Makina Sanayi Ölçüm Merkezi San. Tic. Ltd. Şti.

Company Profile

kurumsal-1

BIZMAK AUTOMATION MACHINERY INDUSTRY MEASUREMENT CENTER INDUSTRY AND TRADE INC. That was launched by partners who have 20 years experience at automative sector is improved itself in line with its purpose continually since it was established. Our company, which has developed rapidly in high manufacturing technology, engineering, machine manufacturing and design fields, has given priority to continuous investment, employment and R & D activities.

Our company established R & D department separately in 2016.

In addition, with one project, TUBITAK has taken steps with its original machine design to prepare for application to the program.

01. Our Vission

Being a leading company in the sector with high technology, continuous development awareness and at the same time customer satisfaction without sacrificing quality. Also, our purpose is being a world brand, with making succesfull products, innovative views and sensitivity to the enviroment.

02. Our Mission

As Bizmak Automation Machine Industry Measurement Center Tic.Ltd.Şti our mission is always to develop ourselves continuously and to follow the innovations and technology as a company that has always aimed the best and high quality in the direction of our esteemed customers. We believe that our goal is to reach our goal and fulfill the mission that we have assumed, thanks to our knowledge acquired after many years in the areas of quality, production and design, and our technical team which is open to innovation and development with our experience.

03. Kalite Politikası

Yüksek teknolojiyi takip edip, sürekli gelişim bilinciyle ve aynı zamanda kaliteden ödün vermeden en üst düzeyde müşteri memnuniyeti ile sektöründe lider bir kuruluş olmak. Yaptığımız kaliteli, başarılı imalatlarla ve çevreye olan duyarlılığımız, yenilikçi bakış açımız ve yüksek Kalite, Üretim ve Tasarım tecrübemizle bir Dünya markası olmak.

04. Misyonumuz

Bizmak Otomasyon Makine Sanayi Ölçüm Merkezi Tic. Ltd. Şti olarak misyonumuz, siz sayın müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda daima en iyiyi ve yüksek kaliteyi hedef edinmiş bir firma olarak, kendimizi sürekli olarak geliştirip yenilikleri ve teknolojiyi  takip etmektir. Kalite, üretim ve tasarım alanlarında uzun yıllar sonucu edinilmiş bilgimiz ve tecrübemiz ile yeniliğe ve gelişime açık olan teknik kadromuz sayesinde hedefimize ulaşmak ve üstlendiğimiz misyonu yerine getirmek inancındayız.

STAFF

BERTAN BARAN


GENERAL MANAGER

MUHAMMET YAŞAR


TECHNICAL MANAGER

GÖKHAN TANEL


DESIGN MANAGER

ARMAN KOCAOĞLU


PROJECT AND PLANNING ENGINEER

TUNCAY KAPLAN


PROJECT & INSTALLATION

HÜSEYİN YÖRÜK


PROJECT AND PLANNING ENGINEER

ECEM KARADEMİR


ACCOUNTING & ADMINISTRATIVE AFFAIRS SPECIALIST

HABİB DENİZ


PRODUCTION PLANNING & CAD / CAM

SERHAT ERDEN


PRODUCTION RESPONSIBLE & CAD / CAM

SONER DELİKIZ


DESIGN TECHNICIAN

CANER BAŞ


MANUFACTURING ENGINEER