Bizmak Otomasyon Makina Sanayi Ölçüm Merkezi San. Tic. Ltd. Şti.

Hiçbir iş şansa bırakılmamalıdır, tasarım işi ise asla!

Hayal ettiklerinizi ya da hayal edemediklerinizi gerçeğe dönüştürmek için uzman tasarım ekibimizle her zaman yanınızdayız.
Prosesinize uygun olacak yeni makina, aparat, fikstür ihtiyaçlarında tasarım ekibimizle size en uygun çözümü sağlamak için çalışmaktayız. Tüm tasarımlarımız mühendislik hesapları kullanılarak yapılmaktadır. Bunları standartlaştırıp iterasyon süreçlerinden kazanmak amaçlı standart hesaplama programlamaları da firmamız içerisinde oluşturulmaktadır.
Şuan firmamızda 1 adedi yapısal analiz modülü ile birlikte olmak üzere 3 adet Solidworks CAD programı bulunmaktadır.  Bizim size sunduğumuz her çözüm görsel olarak kontrol edilebilir şekilde 3D ve 2D olarak sistemimizde yer almaktadır.
Tasarım süreçleri tek bir kişi ile ilerlememektedir. Tasarım körlüğüne karşın ekip içi tasarım gözden geçirme toplantıları ile farklı görüşler ve iyileştirmelerle sizlere daha iyi hizmet sunmayı amaçlamaktayız. Bunlara ek olarak ‘Müşteri Onay Toplantısı’ olarak adlandırdığımız toplantılarla da, tasarımımız ile sizin ürününüz hakkındaki bilgi birikimini birleştirip en iyiye ulaşmak en önemli hedefimizdir.

TEKLİF SÜRECİ

YAPILABİLİRLİK SÜRECİ

EN ÖNEMLİ SÜREÇ OLARAK BU SÜRECİ BELİRLİYORUZ. ÇÜNKÜ EN TEMEL DÜŞÜNCE BURADA OLUŞTURULUYOR VE İŞİN YAPILABİLİRLİĞİ VEYA REVİZE EDİLMESİ GEREKEN YERLERİ BU NOKTADA BELİRLİYORUZ. HER FİKİR ÖNEM TAŞIR MANTIĞINDA YAPILABİLİRLİK SÜRECİ AŞAĞIDAKİ ADIMLARLA SIRASYILA YÜRÜMEKTEDİR.

ÖN TASARIM SÜRECİ

KAFADA OLUŞAN YAPILAR KABACA TASARLANARAK RİSK DEĞERLENDİRMELERİ SOMUTLAŞTIRILIYOR. MÜŞTERİYE MAKİNAYI ANLATAN UFAK BİR SUNUM HAZIRLANIYOR VE TEKLİF VERİLİYOR.

TEKLİF ONAYLANDI, TASARIM BAŞLADI

MÜŞTERİ ONAY SÜRECİ BİTTİKTEN SONRA, TASARIM VE ÜRETİM TOPLANTISI YAPILIR. RESİMLER VE ÜRÜN AĞAÇLARI HAZIR HALDE PROJE İMALATA VERİLİR. TOPLANTIDA ÇIKAN SONUÇLAR UNUTULMAMASI ADINA YUKARIDAKİ FORM HER TOPLANTI SONUNDA DOLDURULUR VE YAŞ İMZALI OLARAK DOSYALANIR.

PROJE TAKİP

HIZLANAN DÜNYA DÜZENİNDE İŞLERİN TAKİBİNİ SAĞLAMAK İÇİN PROJELER GENEL VE DETAY PLANLAR OLARAK TAKİP EDİLMEKTEDİR. BU MÜŞTERİNİN İSTEĞİNE BAĞLI OLARAK HAFTADA 1 PROJE DURUMU BİLGİLENDİRMESİ LİSTE İLE YAPILMAKTADIR.

HER FİKRİN ÖNEMİNE İNANARAK, HER NOKTADA TÜM EKİBİN VE ÖZELLİKLE MÜŞTERİMİZİN ONAYINI VE TECRÜBELERİNİ AKTARARAK TASARIMI MÜKEMMELLEŞTİRME HEDEFİNDEYİZ.

  • MÜŞTERİ ZİYARETİ: ÜRÜN BİLGİLERİ ALINIYOR, YAŞANILAN SIKINTILAR DİNLENİYOR, ÖRNEK UYGULAMALAR İNCELENİYOR, MÜŞTERİNİN İSTEĞİ ANALİZ EDİLİYOR. BÜTÇE, PROSES VB. SINIR ŞARTLARI ÇİZİLİYOR.
  • TASARIM EKİBİ İÇ TOPLANTI: YAPILABİLİRLİKLER DEĞERLENDİRİYOR, ÜRÜN VE PROSES ANALİZ EDİLİYOR, RİSKLER BELİRLENİYOR, ÇÖZÜMLER GÖRÜŞÜLÜYOR, ÖN BÜTÇELER BELİRLENİYOR, MÜŞTERİYE GERİ BİLDİRİMLER HAZIRLANIYOR.
  • MÜŞTERİ BİLGİLENDİRME: PROJENİN NASIL OLUŞACAĞI İLE İLGİLİ SÖZLÜ BİLGİLENDİRME YAPILIYOR, GEREKLİ ŞARTNAME REVİZELERİ VEYA EKLEMELERİ BELİRLENİYOR, SON ŞARTNAME İLE ÖN TASARIM SÜRECİNE GİRİŞ YAPILIYOR.